MEZUNLAR DERNEĞİ

"15-16 TEMMUZ Sivillerin Kazandığı buyuk bir savaştır. Milletimizin zafer ve onur günüdür. Allah bu destanı kanları ile yazan sivil vatandaşlarımıza ve polisimize rahmet eylesin."

Ahmet Yesevi Üniversitesi Mezunlar Derneği
 
 
HİKMET VE MANA
 

HİKMET VE MANA…

           Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı’ na Prof. Dr. Muhittin Şimşek Getirildi. Mütevelli heyet üyeleri sayın Kalın ve sayın Çam’ ın katılımları ve heybetli fotoları ile devir teslim töreni gerçekleştirildi.

          Sayın Şimşek’ in oniki yıl süren mütevelli heyet üyeliği sırasında ne tür çalışma ve başarılar göstererek Mütevelli Heyet Başkanlığına getirildiği merak konusu iken, bir sonraki Mütevelli Heyet Başkanının kim olacağı nerdeyse belli oldu.

         Daha önceki Mütevelli Heyet başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, beş yıl boyunca hazırladığı slayt sunumu ile Ahmet Yesevi Hazretlerinin hikayesini ve hikmetlerini anlatmış, Piri Sultan’ ın öküzünün ne kadar halden anladığını ve hikmetlerden nasıl feyiz alamayan insanlar olduğumuzu kafamıza sokmuştu. Mütevelli Heyet Başkanlığının son döneminde ise tek gittiği Kazakistan gezilerinde Türkistan’ a şöyle bir uğrayıp Kazakistan’ ın Almatı şehrinde bir otel de derin düşüncelere dalmıştı.

           Ülkemizin milyonlarca dolarının harcandığı, kaliteli ilim irfan yuvası, yeni dünya düzeninin kalesi, Türk Dünyasının birlik ve beraberliğinin sembolü üniversitemiz, beklentilerin aksine hedeflerine ulaşamadığı gibi örgün eğitim öğrencilerine ve mezunlarına gereken değeri verememiştir.

          Hikmet ve mananın arkasına sığınan, hikaye anlatıcılığından bir türlü sıyrılamayan, birkaç seminer ve konferans, çay ve sohbet arası uluslar arası birkaç temas ile gizli ve stratejik bir önemi varmış havası verilen üniversitemiz, asli görevini yapmaktan çok uzaklaşmıştır.

          Hepiniz bir sonraki Mütevelli Heyet Başkanı’ nın kim olacağını merak ediyorsunuz değil mi? İçinizde Kemal Sunal’ ın Tosun Paşa filmini izlemeyen kimse yoktur. Cevap burada  Seferoğullarının Tosun Paşası değilse İbrahim Paşa, İbrahim Paşa Tosun Paşanın ta kendisidir. Herkese şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Herkese, Yesevi Hikmetlerinden feyiz almayı, çalışmayı, kul hakkı yememeyi, adaletli olmayı diliyorum.  Y.M

Tarih: 05/06/2020 13:46